Головні новини

Запущена через війну в Україні радіолокаційна станція створила проблеми для Нідерландів

У Нідерландах вирішили проблему з радіолокаційною станцією SMART-L, яку довелося використовувати день і ніч через повномасштабний напад Росії на Україну.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства оборони Нідерландів.

Як зазначається, радарна станція у селі Вір (Фрисландія, Нідерланди) створювала занадто багато шуму та не відповідала шумовим стандартам ввечері та вночі.

Через ситуацію в Україні та російську загрозу радар у Вірі працював вдень і вночі з березня 2022 року.

Для вирішення проблеми із шумом станцію було модернізовано. Роботи з модернізації проводилися протягом останніх шести місяців; в цей період радар не використовувався.

Наразі військова радіолокаційна станція відповідає нормам шуму завдяки новому приводу та куполу.

З п’ятниці, 1 березня, радар SMART-L знову працюватиме вдень і вночі.

«Таким чином, Міністерство оборони Нідерландів зробили важливий крок для забезпечення спостереження за повітряним простором», — повідомив державний секретар Нідерландів Крістоф ван дер Маат у листі до Палати представників.

На час модернізації та зупинки роботи SMART-L з жовтня 2023 року у Нідерландах був розгорнутий радар протиповітряної оборони НАТО (DADR), він, відповідно, вів спостереження за повітряним простором над північними Нідерландами.

Зараз цей DADR переміщується в Нью-Мілліген, щоб взяти на себе охоплення півдня Нідерландів замість застарілого радара середньої потужності.

Як зазначається, системи SMART-L можуть виявляти літаки та ракети противника на великих відстанях.

Міністерство оборони Нідерландів використовує низку тимчасових заходів, щоб гарантувати радіолокаційне покриття Нідерландів.

Очікується, що спостереження за повітряним простором буде повністю переведено на радари SMART-L на початку 2027 року.

Зокрема, буде завершено будівництво такої установки у селі Хервійнен, там радарна станція буде також оснащена новим приводом і куполом, як це було реалізовано у Вірі.

SMART-L
SMART-L. Джерело фото: defensie.nl

Як повідомляв «Редактор», Третя штурмова бригада показала 29 лютого 2024 року відео зачистки Красногорівки від окупантів.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *