Головні новини

Британія показала українських пілотів F-16

Перша група українських пілотів, які пройшли підготовку військово-повітряних сил Великобританії, зараз навчаються керувати винищувачами F-16, пройшовши базову програму навчання.

Про це йдеться у повідомленні військово-повітряних сил Великобританії.

При цьому опубліковані фото українських пілотів, але не показані їхні обличчя.

Український пілот F-16
Український пілот F-16. Джерело фото: raf.mod.uk

Зазначається, що групу було сформовано з шести досвідчених українських бойових пілотів-винищувачів, які пройшли спеціальну підготовку з англійської мови для авіації.

Ще десять українських пілотів-стажерів взяли участь у мовній підготовці, але залишаються у Великій Британії, щоб продовжити практичну початкову льотну підготовку, а також важливі навички, такі як авіаційна медицина та навчання на центрифузі.

«Україна була дуже вразливою через атаки російських літаків, безпілотників і ракет у перші місяці вторгнення», – заявив міністр оборони Великобританії Грант Шаппс.

«За підтримки Великої Британії та наших союзників Збройні Сили України тепер здатні перехопити та знищити переважну більшість таких цілей і захистити своє населення і життєво важливу інфраструктуру»,  – додав він.

А тепер партнери України, як зазначається, ідуть далі, забезпечуючи Україну винищувачами четвертого покоління F-16.

Український пілот F-16
Український пілот F-16. Джерело фото: raf.mod.uk

Українські пілоти, які проходять базову схему льотної підготовки, проводять практичні заняття на літаках Grob Tutor з досвідченими інструкторами RAF, вивчають загальні процедури керування, польоти за приладами, навігацію на середньому та низькому рівнях, польоти в строю.

Після завершення навчання у ВПС Британії пілоти пройдуть поглиблену льотну підготовку в іншій країні авіаційної Коаліції, щоб підготуватися до навчання на літаках F-16, які експлуатуються такими країнами, як Данія, Нідерланди та США.

Сама Британія не експлуатує літаки F-16.

Український пілот F-16
Український пілот F-16. Джерело фото: raf.mod.uk

Як повідомляв «Редактор», у небі над Україною сталася перша дуель російського та українського дронів.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *