Головні новини

Порошенко? Очільник ГУР розкрив плани спецслужб Путіна щодо вбивства відомих українців

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов заявив, що спецслужби президента Росії Володимира Путіна планують весною 2024 року активізувати свої спецоперації, в тому числі спроби вбити відомих громадян України.

Про це Буданов розказав виданню The Wall Street Journal.

За його словами, паралельно із своїми військовими штурмами Росія продовжує намагатися спричинити безпорядки в тилу України та у Збройних силах України.

Москва, як повідомив начальник ГУР, нещодавно активувала план, який поєднує дезінформацію та спроби вбити видатних українців, щоб викликати розбрат в Україні та послабити рішучість українських солдатів.

Пік цих російських спецоперацій, за прогнозом Буданова, припаде на весну 2024 року, супроводжуватиметься потужними військовими штурмами, спрямованими на те, щоб скористатися будь-якими безпорядками в Україні.

При цьому видання The Wall Street Journal нагадало про конфлікт навколо колишнього президента України, а нині народного депутата Петра Порошенко, який минулого тижня заявив, що йому нинішня влада України не дозволила поїхати до Німеччини на Мюнхенську конференцію через ймовірні плани щодо його вбивства.

Порошенко, опонент нинішнього президента України Володимира Зеленського, як зазначає The Wall Street Journal, назвав цей крок прикладом спроб української влади відсунути на другий план політичних опонентів.

Петро Порошенко
Петро Порошенко. Джерело фото: facebook.com/petroporoshenko

В свою чергу Буданов не став коментувати інцидент з Порошенком, але заявив, що Росія планувала операції проти українських політиків, щоб підставити українську владу та спробувати розколоти українське суспільство.

Очільник ГУР навів як приклад нещодавню заяву колишнього президента Росії Дмитра Медведєва про те, що президент Франції Еммануель Макрон минулого тижня скасував поїздку до Києва, оскільки побоювався вбивства.

Приблизно в той же час в Інтернеті поширювалося відео, яке нібито демонструвало репортаж на французькому каналі новин France 24 з подібними заявами.

У свою чергу France 24 заявив, що вказане відео було так званим дипфейком, створеним за допомогою штучного інтелекту для відтворення голосу ведучого.

Французькі офіційні особи заперечили скасування візиту Макрона в Україну з міркувань безпеки та заявили, що президент Франції відвідає Україну до середини наступного місяця — у березні 2024 року.

За словами Буданова, інцидент з Макроном був частиною російської операції.

«Все це елементи однієї великої ідеї», — сказав він.

Як повідомляв «Редактор», колишній очільник руху «Правий сектор» Дмитро Ярош оголосив полювання на президента Росії Володимира Путіна.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *