Головні новини

charity world food – що це таке

Charity world food – це продовольча допомога у вигляді грошових переказів, ваучерів (сертифікатів) та/або продуктів харчування постраждалим українцям.

Списки українців, яким надається така допомога, формує Міністерство соціальної політики України.

Наразі українців, яким надається така допомога, – 310 тисяч.

Такі українці можуть отримувати на банківську картку 889 грн від Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП ООН).

Хто, скільки і як отримує Charity world food programme – роз’яснення Міністерства соціальної політики України

7 лютого 2024 року Мінсоцполітики України повідомило, що українці з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю зможуть упродовж трьох місяців отримувати додаткові виплати від Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП ООН). Йдеться про людей, які:

– отримують менш як 3 250 грн соціальних виплат від держави;

– не отримують допомогу від інших міжнародних організацій;

– не отримують виплати для ВПО (за винятком тих, хто мешкає на територіях активних або можливих бойових дій).

Допомога нараховуватиметься на банківські рахунки або ж доставлятиметься Укрпоштою. Жодних додаткових дій отримувачу допомоги вчиняти не потрібно.

За час дії Програми ВПП ООН нарахує приблизно 21 млн дол. США (800 млн грн) для 310 тис. українських громадян.

Грошова допомога міжнародних партнерів буде доплатою до державної соціальної допомоги. Її сума дорівнюватиме різниці між 3 250 грн і виплатами, які отримує людина. Тобто, якщо допомога від держави становить, приміром, – 2 361 грн, ВПП ООН виплатить додатково ще 889 грн.

Програма фінансується Німеччиною, Європейським Союзом та Швецією, з додатковими внесками інших донорів.

Гуманітарні організації активно підтримують Україну та її громадян від самого початку повномасштабної війни. У серпні 2023 року стартував спільний із ВПП ООН проєкт для підтримки пенсіонерів із зони бойових дій.

Хто, скільки і як отримує Charity world food programme – роз’яснення ПриватБанку

У травні 2022 року Приватбанк оголосив, що виплачує допомогу від Всесвітної продовольчої програми ООН (World Food Programme, WFP) внутрішньопереміщеним особам через Western Union в ПриватБанку.

Щоб зареєструватись в чергу на виплату, потрібно:

– Підготувати паспорт, ІПН та документи членів родини;

– Номер картки ПриватБанку, на яку буде зручно отримати виплату;

– Завітати в офіс ООН вашого міста.

Розмір допомоги:

– 2220 грн якщо одна особа в родині, 4440 грн якщо дві, 6660 грн якщо три і більше.

Як отримати виплату:

У Приват24, в терміналах, банкоматах та відділеннях Привату через систему Western Union. Щоб отримати виплату, дочекайтеся контрольного коду, який ви отримаєте в SMS.

Найзручніше отримати виплату в Приват24: Міжнародні перекази – Western Union – введіть код та натисніть «Отримати».

–  Наразі, програма реалізується в таких містах: Львів, Стрий, Самбір, Вінниця, Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Кривий Ріг, Кам’янське, Тернопіль, Дніпро, Павлоград, Чернівці та Сторожинець.

Хто, скільки і як отримує Charity world food programme – роз’яснення Всесвітньої продовольчої програми ООН

ХТО МИ?

Всесвітня продовольча програма (ВПП) — гуманітарна організація ООН, яка надає продовольчу допомогу у вигляді грошових переказів, ваучерів (сертифікатів) та/або продуктів харчування постраждалим українцям. Ми надаємо допомогу за цільовими критеріями, які були ухвалені у партнерстві з Міністерством соціальної політики України, у першу чергу внутрішньо переміщеним особам.

Які дані необхідні для отримання виплати?

Для оформлення грошового переказу нам необхідний ваш постійний номер мобільного, ім’я, прізвище та ідентифікаційний код (номер картки платника податків/РНОКПП). Цю інформацію ви надаєте під час процедури самостійної реєстрації, або ж ваші дані нам передає безпосередньо Мінсоцполітики.

Хто може отримати виплату?

Особи із цільового списку ВПП ООН; даний список надається нам Міністерством Соціальної Політики України та/або органами місцевої влади, які опікуються реєстрацією Внутрішньо переміщених осіб.

З серпня 2022 року ООН ВПП в Україні змінило критерії адресності грошової допомоги. Право на отримання матеріальної допомоги мають малозабезпечені домогосподарства, пенсіонери з числа ВПО та особи з інвалідністю, які проживають в Україні, пенсіонери та особи з інвалідністю за пріоритетними напрямками. Кожна особа має право на отримання грошової допомоги у розмірі 2220 грн (до 5 осіб) протягом 3 місяців. Сума вказується на особу, яка має право, а не на кількість членів родини в домогосподарстві.

Якою буде сума переказу?

Якщо ви відповідаєте критеріям програми, ви отримаєте переказ у розмірі 2220 грн на особу, максимум до 11100 грн на сім’ю.

1 особа в родині             2220 грн

2 особи в родині            4440 грн

3 особи в родині            6660 грн

Родина у розмірі 4 осіб               8880 грн

Родина у розмірі 5 осіб та більше         11100 грн

Як отримати виплату через Western Union?

ВПП ООН надішле вам у SMS-повідомленні код банківського переказу від Western Union (MTCN-код) для отримання готівки.

MTCN-код разом із діючим посвідченням особи (внутрішній чи закордонний паспорт, ID-картка, або інший офіційний документ) надаються у відділенні Western Union або партнерського банку, де співробітники перевіряють відповідність із ім’ям та прізвищем, вказаними у цій формі.

Ви також можете використати MTCN код для переказу грошової допомоги безпосередньо на свій банківський рахунок через онлайн-банкінг, якщо ви є клієнтами ПриватБанку, Ощадбанку або Акцент Банку (А-Банк).

Які документи я маю надати для зняття готівки?

Паспорт громадянина України

ID-картка

Цифрові версії зазначених документів у державному мобільному додатку «Дія» (приймається усіма партнерами, окрім Ощадбанк)

Закордонний паспорт

Де ви зможете отримати переказ?

Ви можете отримати готівку в будь-якому відділенні наступних банків-партнерів:

ПриватБанк

A-банк (Акцент банк)

Нова Пошта

Райффайзен Банк Аваль

Ощадбанк

Укрпошта

Укргазбанк

Українська фінансова група

Інші банки

Якщо ви є клієнтами ПриватБанку, Ощадбанку або А-Банку, ви також можете здійснити онлайн-переказ на свій банківський рахунок. Покрокова інструкція для переведення коштів через Приват24: WFP ООН Переведення переказу WU на свою картку через Приват24.pdf

Для осіб, молодших 18 років:

Ми рекомендуємо звернутися до Приват Банку (або іншого банку партнера) де:

Неповнолітні особи віком від 14 до 16 років можуть отримати грошову допомогу виключно на їх банківський рахунок. Рекомендуємо відкрити рахунок у банку, куди можна переказати переказ WU через мобільний банк.

Неповнолітні особи віком від 16 до 17 років можуть отримати кошти через відділення банку, або зарахувати переказ на картку через онлайн (наприклад через Приват24) чи через телефон клієнтської підтримки (3700 у випадку Приват Банку) чи у Чат-онлайн.

Якщо у вас немає банківської картки, ви можете відкрити картку дистанційно, наприклад через Приват24 картку Digital для оформлення допомоги (Інструкція) Незалежно від способу отримання допомоги – комісія відсутня для будь-якого типу картки.

Що робити у разі проблем із перерахуванням грошової допомоги?

Якщо ви не можете переказати готівку на свій рахунок онлайн, відвідайте будь-яке відділення партнера Western Union зі списку вище.

Якщо ви не можете отримати готівку в відділенні партнера Western Union, зателефонуйте нам за безкоштовним номером телефону 0800600122.

Чи потрібно платити за продовольчу допомогу?

Уся гуманітарна допомога є безкоштовною. Для отримання грошової допомоги від ВПП ООН ви не маєте проводити жодних оплат. Ніхто не має право вимагати у вас гроші, товари чи послуги в обмін на гуманітарну допомогу. Це стосується персоналу, волонтерів, постачальників, підрядників ВПП ООН. Ви маєте право на зворотній зв’язок, внесення скарг і пропозицій. Ви можете зв’язатися з ВПП OOН безкоштовно за номером телефону 0800600122.

Як знайти найближче відділення Western Union?

Ви можете знайти найближче відділення Western Union за посиланням . Зверніть увагу, що ви також можете отримати готівку в будь-якому партнерському банку зі списку вище.

Як ви можете зв’язатися з нами?

Ви можете зв’язатися із ВПП OOН за безкоштовним номером телефону 0800600122

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ, ПОШИРЮЮЧИ СВОЮ ІНФОРМАЦІЮ

ВПП надає гуманітарну допомогу лише через встановлені канали.

Довіряйте тільки офіційним джерелам інформації, таким як:

веб-сторінка ВПП (wfp.org)

Гаряча лінія ВПП 0 800 600 122

Офіційні ресурси Уряду України ( єДопомога | Є потреба? – Є допомога (edopomoga.gov.ua) )

SMS, пов’язані з продовольчою та грошовою допомогою від Всесвітньої продовольчої програми, ЗАВЖДИ будуть надіслані від імені «UN WFP». Щоб уникнути шахрайства, завжди перевіряйте особу відправника. ВПП ніколи не стягуватиме з вас плату та не проситиме дані вашої кредитної картки для будь-якої процедури.

Не довіряйте масовим повідомленням і рекламі,

Не завантажуйте сумнівні програми,

Не вставляйте свої дані на неідентифіковані платформи,

Не переходьте за посиланнями від невідомих відправників,

Будьте обережні з невідомими абонентами.

Якщо у вас є будь-яка інформація про шахрайські дії, пов’язані з ВПП, або ви маєте будь-які сумніви, зв’яжіться з гарячою лінією ВПП за номером 0 800 600 122.

Червоний Хрест України видає продуктові набори від Всесвітньої продовольчої програми ООН

12 лютого 2024 року у Херсоні волонтери Українського Червоного Хреста продовжили видавати продуктові набори від World Food Programme.

Попри небезпеку обстрілів та постійні повітряні тривоги, волонтери Українського Червоного Хреста продовжують реалізовувати спільну програму з Всесвітньою Продовольчою Програмою у Херсоні.

Так, протягом минулого тижня херсонцям видано понад 3400 наборів.

Продуктові набори складаються з найнеобхідніших продуктів та надаються найуразливішим верствам населення серед яких внутрішньо переміщені особи, багатодітні сім’ї, особи з інвалідністю тощо.

Charity World Food Programme
Charity World Food Programme. Джерело фото: facebook.com/WFPinUkraine/

Як повідомляв «Редактор», прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відреагував на схваленням Сенатом США пакету допомоги Україні.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *