Головні новини

Путін в інтерв’ю Карлсону записав батька Зеленського у ветерани Другої світової, хоча батько Зеленського народився у 1947

Президент Росії Володимир Путін в інтерв’ю американцю Такеру Карлсону заявив, що батько президента України Володимира Зеленського нібито фронтовик, який воював проти фашистів у Другу світову війну. Але це неправда: батько Володимира Зеленського Олександр Семенович Зеленський народився 23 грудня 1947 року, він український вчений у галузі автоматизації геолого-маркшейдерського забезпечення в гірничій справі і ніколи ніде не воював.

«Я якось із Зеленським говорив про це. Я казав: «Володю, ну що ти робиш? Навіщо ти підтримуєш сьогодні неонацистів в Україні, коли твій батько воював із фашизмом? Він фронтовик». Не казатиму, що він відповів, це окрема тема, і я вважаю, це некоректно», — заявив Путін в інтерв’ю Карлсону, яке вийшло у ніч на 9 лютого 2024 року.

Олександр Семенович Зеленський
Олександр Семенович Зеленський. Джерело фото: duet.edu.ua

А от дід Володимира Зеленського, батько Олександра Зеленського — Семен Іванович Зеленський, який народився 5 травня 1924 року у Кривому Рогу — дійсно воював. Під час Другої світової війни він був командиром мінометного взводу, а потім командиром стрілецької роти 174 полку 57 гвардійської стрілецької дивізії. У 1944 році він отримав два ордени Червоної зірки. Війну закінчив у званні гвардії лейтенанта.

Після закінчення Другої світової війни, Семен Зеленський перейшов на службу в органи внутрішніх справ СРСР. Займав посаду заступника начальника відділу карного розшуку УВС міста Кривий Ріг. Звільнився у званні полковника.

Помер у 1993 році, похований у місті Кривий Ріг, Україна.

Як повідомляв «Редактор», новопризначений головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський ввечері 8 лютого 2024 року показав відео з російським військовим полоненим, який, зокрема, розказав, як йому та його колегам доводилося пити власну сечу.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *