Головні новини

ГУР назвало фейком інформацію про виїзд за межі України Арестовича на підставі листа від ГУР

Головне управління розвідки Міністерства оборони України назвало фейком інформацію про виїзд за межі України колишнього радника з Офісу президента України Олексія Арестовича на підставі листа від ГУР.

Про це йдеться у повідомленні ГУР.

«Увага ― фейк! Інформація про перетин кордону та виїзд за межі України особи на ім’я Олексій Арестович 4 вересня 2023 року начебто на підставі листа від ГУР МО України, яку опублікувало NGL.media, не відповідає дійсності», — заявило ГУР.

«Головне управління розвідки Міністерства оборони України не надавало вказаній особі ані листів, ані будь-яких інших документів для виїзду за кордон. Вкотре наполегливо просимо представників медіаспільноти ретельно перевіряти інформацію перед поширенням», — додало відомство.

1 лютого 2024 року журналістський антикорупційний центр NGL.media опублікував матеріал, де повідомив, що 48-річний Олексій Арестович виїхав 4 вересня 2023 року у Польщу через пункт пропуску Краківець-Корчова.

«За даними джерела NGL.media у прикордонній службі, підставою для його виїзду став лист Головного управління розвідки МО України», — зазначило видання.

Також повідомляється, що уже майже 5 місяців Арестович не повертається в Україну.

В інтерв’ю, яке вийшло 24 січня 2024 року, Арестович у Нью-Йорку, США, розповідає, як став там жити.

За його словами, те, як він виїхав туди, — це «державна таємниця».

При цьому Арестович зазначив, що виїхав туди тимчасово, попрацювати, що там дуже дороге проживання, але «на два місяці він це може собі дозволити».

На інформацію про те, що Арестович виїхав за кордон нібито на підставі листа від ГУР, сам Арестович відреагував фразою: «Я живу серед акваріумних рибок».

Олексій Арестович у Нью-Йорку
Олексій Арестович у Нью-Йорку. Джерело: youtube.com/@anna_olitskaya

Реагуючі на заяву ГУР про фейк, NGL.media вирішили опублікувати повний список перетинів державного кордону Олексієм Арестовичем у 2022-2023 роках.

«Прибравши звідти чутливу, на нашу думку, інформацію. Ці дані свідчать, що Арестович принаймні двічі використав листи ГУР як підставу для виїзду», — зазначається у новій публікації NGL.media.

«Якщо сприйняти на віру твердження, що Головне управління розвідки Міноборони не видавало листа з дозволом про виїзд Арестовичу, існує певна ймовірність, що лист може бути підробленим. Проте раніше, нагадаємо, за листом ГУР з країни виїхав підозрюваний з хабарництві Владислав Трубіцин, оголошений зараз у міжнародний розшук – і представники ГУР неохоче визнали це», — зазначає видання.

«ГУР МО України могло б уникнути голослівних звинувачень у поширенні недостовірної інформації, якби його представники по роботі зі ЗМІ належним чином виконували свою роботу. NGL.media звернулося з проханням про коментар ще 14 січня, проте відреагувати на суспільно значиму інформацію представники ГУР лише після публікації NGL.media», — додає видання.

Читайте також у «Редатора», як у Військово-Морських Силах Збройних Сил України прокоментували знищення російського ракетного катера «Івановєц», про що оголосили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *