Головні новини

Українські військові кораблі прибули в Британію

  • 11.04.2024
  • Коментарі Вимкнено до Українські військові кораблі прибули в Британію

Два українські мінні кораблі, нещодавно передані з королівських Військово-морських сил до Військово-морських сил України, прибули 11 квітня до Портсмута, Велика Британія, перед початком багатонаціональних військово-морських навчань.

Як йдеться в повідомленні Міністерства оборони Британії, прибуття кораблів, які тепер називаються «Черкаси» та «Чернігів», знаменує собою значний крок у роботі Великобританії з підтримки трансформації та модернізації ВМС України.

Відпливши з місця свого попереднього базування в Шотландії, два кораблі разом з екіпажем розпочнуть підготовку до перших оперативних навчань після повного завершення їх передачі ВМС України.

«Велика Британія лідирує в допомозі Україні щодо модернізації її ВМС. Передача цих кораблів і чудова підготовка Королівського флоту справді довгостроково вплинуть на здатність України захищати свої води», — заявив міністр оборони Британії Грант Шаппс.

За його словами, Британія підтримує Україну, коли та завдає серйозних ударів по Чорноморському флоту Путіна.

«Роблячи це, вони забезпечують життєво важливі коридори для експорту зерна та інших матеріалів, підтримуючи свою економіку перед обличчям варварського бомбардування з боку Росії», — зазначив міністр.

Передача кораблів ВМС України збігається із запуском Коаліції з морської спроможності, яку Британія очолює спільно з Норвегією, щоб надати допомогу ВМС України, включаючи навчання, обладнання та інфраструктуру, для зміцнення безпеки в Чорному морі.

Україна потопила або вивела з ладу близько третини російського Чорноморського флоту з початку конфлікту за допомогою серії високоточних ракетних ударів і інноваційного використання морських безпілотних літальних апаратів.

Завдяки підтримці Великобританії активність України в Чорному морі означала, що, незважаючи на триваючі російські удари по Одеській області, Україна майже напевно експортувала через свої морські порти більше зерна в перші місяці 2024 року, ніж будь-коли з початку війни.

Обидва кораблі тепер будуть перебазовані в Портсмуті, де їх готуватимуть до участі в навчаннях Sea Breeze 24, спільних навчаннях протидії між ВМС Британії, ВМС США та ВМС України.

Ці навчання покращать здатність ВМС України діяти разом із країнами НАТО, підвищать маневреність ВМС НАТО та продемонструють спільну прихильність Великобританії та союзників до безпеки та стабільності.

Передача кораблів, які раніше називалися Shoreham і Grimsby, почалася минулого року – обидва брали участь у навчаннях Joint Warrior 23 і Exercise Sea Breeze 23 у водах Великобританії. Їхня передача на початку цього року стала можливою завдяки гарантії кредитної лінії покупця, наданій експортно-кредитним агентством Великобританії, UK Export Finance.

Наразі кораблі не можуть зайти в Чорне море через умови Конвенції Монтре, яка обмежує прохід військових суден через протоку Босфор під час війни. Однак вони створюватимуть критично важливий потенціал для України в її майбутньому захисті її узбережжя, оскільки Велика Британія прагне підтримувати довгострокові можливості українських ВМС, водночас вони прагнуть захистити комерційне судноплавство шляхом виявлення та знешкодження морських мін.

Як повідомляв «Редактор», речник ВМС ЗСУ повідомив про намальовану росіянами субмарину біля Чорного моря.

Запис Українські військові кораблі прибули в Британію спершу з’явиться на РЕДАКТОР.